top of page
Hale Acun Aydın kimdir

Tanışalım

Hale Acun Aydın 1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrenimi gördükten sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. On yılı aşkın süre boyunca kurumsal firmalarda pazarlama departmanlarında görev aldı. 

Uzun yıllardır minimalizm ve daha sade bir hayat gibi konulara ilgi duyan Hale, önceleri Türk İşi Minimalizm adlı kendi blog sayfasında başladığı yayın faaliyetini haleacunaydin.com adresine taşıdı ve ardından sosyal medya mecralarında bu faaliyetini ilerletti.

Minimalizm, sıfır atık ve sürdürülebilirlik gibi başlıklarda sosyal farkındalığı geliştirmek üzere halen sürdürmekte olduğu yayın faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli kurumlarda söyleşiler ve atölyeler düzenliyor.

Daha sürdürülebilir bir dünya için her bireyin fark yaratabileceğine ve sadeleşerek özgürleşebileceğimize inanan Hale, aynı zamanda #kahvemtermosta isimli bir sosyal sorumluluk hareketi yürütüyor. Hale’nin Sadeleşerek Özgürleş isimli kitabı ise 2023 yılında okuyucuları ile buluştu. 

bottom of page