top of page

Sadeleşerek Özgürleş

Uzun yıllardır minimalizm sıfır atık ve sürdürülebilirlik gibi konularda Türk İşi Minimalizm adıyla çeşitli mecralarda yayınlar yapan Hale Acun Aydın ilk kitabında okuru adım adım sadeleşerek özgürleşeceği bir yolculuğa davet ediyor. Dağınıklıktan düzene karmaşadan dinginliğe uzanan bu yolculuk boyunca kendi dönüşüm hikâyesini de paylaşan Hale daha sade ve sürdürülebilir bir yaşama dair pek çok kavrama da açıklık getiriyor.

İklim kriziyle yüz yüze olduğumuz bu çağda minimalizmin gezegenimiz için verilen ekoloji mücadelesiyle ilişkilenmesi gerektiğini savunan Hale'ye göre "Minimalist olmak ortak varlığımız karşısında bir tür sorumluluk bilinci taşımaktır."

Hale Acun Aydın'ın ilk kitabı Sadeleşerek Özgürleş
Hale Acun Aydın'ın ilk kitabı Sadeleşerek Özgürleş

Minimalizm ve sürdürülebilir yaşam konusunda yıllardır içerik üreten Hale hanımın kitabından hem keyif alacağıma hem de çok şey öğreneceğime emindim. Nitekim henüz bitirmemiş olmama rağmen güzel bir yorum hakettiğine sonuna kadar inanıyorum. Kitap; konuyla ilgilenen, özellikle nereden başlasam diye kafa yoran herkes için mutlaka faydalı olacaktır. Emeklere sağlık :) - Amazon'dan

Hale Acun Aydın'ı 4-5 yıldır ara ara takip edip dinlediğim için öyküsüne bir miktar vakıftım. Sadeleşme yolumda yürürken, sürdürülebilir yaşama da ufak ufak heveslenmeme sebep oldu kitap. Biraz teferruatlı bir okuma yapmak isteyenler için yormayan güzel bir eser olmuş, yıllardır yazıp konuştuğu konuların derli toplu bir eserde kitaplaşması güzel. - Amazon'dan

".....kitabını okudum, aydınlandım öyle diyebiliriz Halecim. Okurken sunu düşündüm nereden başlasak. İlk plan kızın oyuncakları ve ayakkabılık gibi duruyor bakalım...Ellerine sağlık. Çok beğendim."

 

"Henüz 50'lerdeyim ama inanılmaz harekete geçirdi beni kitabın, Zaten senden de etkilenerek bir süredir yaptığım uygulamalar vardı. Şimdi eşya azaltmayla ilgili de enerji aldım. Dün bir mini bahar temizliği de yaptım haftanın enerjisiyle ;) Eline sağlık."

"Sürdürülebilir Yaşama kafa yoran biri olarak bu yolda okuduğum en motive edici ve yol gösterici kitap. Kitapta her bireyin biricik olduğunun vurgulanması ve dolayısıyla herkesin kendi tarzında minimalist bir yaşam sürebileceğinin vurgulanması bence çok motive edici. Sürdürülebilir bir yaşam kurmak isteyen ya da bu yoldaki bilgilerini arttırmak isteyen herkes için tavsiyedir."

bottom of page